مصاحبه مشارکت کننده

" آقای حسن بهرامعلیان مدیر عامل شرکت البرز ابزار"

نمایشگاه مکان بیطرفی است که متعلق به هیچ طرف فروشنده و خریدار نیست، بنابراین خریداران تقریبا بدون هرگونه استرسی با محصولات آشنا شده و از امکانات آن مطلع میگردند. نمایشگاه فرصت مقایسه محصئلات را در فرصتی کوتاه به بازدید کننده می دهد.

ازطرفی دیگر نظر به اینکه در ایام نمایشگاه حجم زیادی از مخاطبان و مشتریان بالقوه غرفه داران در نمایشگاه حضوردارند فرصتی را فراهم میکنند که ما بتوانیم رو در روی مصرف کنندگان محصولاتمان از نظراتشان بهره مند شویم که اگر اینکار را بخواهیم در خارج از نمایشگاه انجام دهیم، هم باید مخارج بیشتری را متحمل شویم و هم وقت بیشتری صرف کنیم. ما در نمایشگاه ابزار فرصتی را بدست آوردیم تا با مشتریان جدید آشنا شویم و محصولات شرکت را در معرض دید و قضاوت مصرف کنندگان و همچنین فعالان بخش ابزار قرار دهیم، این شرکت در دوره دوم نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

" آقای شوایکل الکساندر، مدیر توسعه صادرات شرکت اینهل آلمان"

ایران کشور با پتانسیل بالا و جمعیتی در حدود جمعیت آلمان می باشد. ما آخرین دستاوردهای شرکت آینهل آلمان را در زمینه تکنولوژی های نوین که منجر به تولید ابزارها و تجهیزات پیشرفته میشود در این نمونه به معرض دید فعالان بخش ابزار و صنعتگران ایرانی قراردادیم.

حضور تعداد زیادی از شرکت های خارجی در اولین دوره نمایشگاه بنظر جالب بود. توقع من استقبال خیلی زیاد صاحبان صنعت ابزارآلات ایرانی بود که شاید دلیل آن اولین دوره و کم بودن پوشش خبری بودن آن باشد.

آقای یوسف صلح جو مدیر عامل شرکت تراش ابزارمدرن "

بین المللی بودن نمایشگاه با تعداد مشارکت کننده خارجی زیاد را از نقاط قوت این نمایشگاه میدانم و برای کسب و کارما مفید بوده، همچنین هماهنگی های برگزار کننده برای حضور و بازدید هیئت های تجاری همراه با روسای اتحادیه ها از اقصی نقاط کشور از برنامه های بسیار خوب برگزار کننده می باشد. ما در دوره دوم این نمایشگاه حضور خواهیم داشت.

" آقای حسن دوستخواه مدیر عامل شرکت اهدا "

نمایشگاه باعث برقراری تعامل و تحکیم روابط با مشتریان قدیمی و ایجاد ارتباط با مشتریان جدید می شود. نمایشگاه ابزار تهران هم موارد ذکر شده را بخوبی انجام داد.

به دلیل تجمع صاحبان صنایع صنعت مربوطه حضور در نمایشگاه یکی از خواسته های مشتریان است که بتواند حضور شرکت مطلوبش را در میان برندهای دیگر نمایشگاه ببیند.

علیرغم نامناسب بودن زمان برگزاری دور اول نمایشگاه، بازدیدکننده های تخصصی خوبی در نمایشگاه حضور داشتند.

همچنین حضور گسترده مشارکت کنندگان خارجی در دور اول نمایشگاه برای ما غیر قابل پیش بینی بود. هیات های تجاری از استان های دیگر ایران برای ما مفید بوده که ارتباطات مفیدی با آنها برقرار شد.

" آقای جراحی مدیر بازرگانی شرکت سیتل ترونیکس "

علیرغم دور اول بودن نمایشگاه برنامه ریزی ها در این نمایشگاه به خوبی انجام شده بود. از اینکه نمایشگاهی تخصصی برای ابزار دقیق در حال شکل گیری هست خوشحال هستم و یقین دارم وجود نمایشگاه تخصصی در صنعت ابزار دقیق به این صنعت رونق میدهد. ما دوره ی بعدی نمایشگاه را هم مشارکت خواهیم کرد.

"آقای مجید امید آذری اتحادیه ابزار صنعتی و ساختمانی و یراق آلات تبریز "

در دنیای تجاری پرشتاب امروز که رقابت بین شرکت ها به شدت و اوج خود رسیده است برند سازی می تواند راهکار مناسبی برای تمایز با رقبا باشد. مشتریان امروز در بین خیل انبوه محصولات شبیه به هم محصولی را انتخاب می کنند که به آن اعتماد دارند. تمایز بین محصولات را برند سازی به راحتی امکان پذیر می سازد.

برند سازی یکی از شاخه های مارکتینگ می باشد که برای اجرای آن تخصص لازم است لیکن چون صاحبان هرصنف در نمایشگاه تخصصی آن صنف جمع می شود و برند ها و مصرف کنندگان مستقیم و غیر مستقیم در یک بازه زمانی کوتاه در مکان نمایشگاه کنار هم جمع هستند می توان گفت یکی از مکان های موثر برای تولید و تقویت برند، نمایشگاه می باشد.

ایجاد نمایشگاه تخصصی ابزار اقدامی قابل تقدیر می باشد که باید سالها قبل انجام میگرفت، علیرغم دور اول بودن آن اجرای خوب و موفق آن قابل تقدیر بوده و ضمن اعلام حمایت دوباره اتحادیه ابزار فروشان تبریز از این نمایشگاه، افزایش فعالیت های این اتحادیه در راستای هرچه قوی تر شدن نمایشگاه فوق را اعلام می داریم.

" آقای محرابی رییس اتحادیه ابزار همدان "

نمایشگاه مکانی برای نیاز سنجی و تقویت روابط با مشتریان قدیمی و توسعه بازار می باشد که به قول فیلیپ کاتلر( پدر علم بازاریابی) نمایشگاه ارزانترین ابزار موثر عوامل بازار یابی می باشد.

بعد از انقلاب در صنعت ابزار این اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی بود که خوب برگزار شد و من ایمان دارم این رویداد باعث رونق در صنعت ابزار خواهد شد. چرا که مصرف کنندگان ابزارآلات از قبیل صنایع نفت و گاز، صنعت پتروشیمی، صنعت ساختمان و کلیه کارخانه داران و تولید کنندگان با بازدید از این نمایشگاه از آخرین دستاوردهای این صنعت مطلع شده و جهت استفاده در واحدهای خود، اقدام به تهیه آنها خواهند نمود.

این اتحادیه همچنان حمایت خود از این نمایشگاه را اعلام می دارد.

" آقای خسروانی رییس اتحادیه ابزار اراک "

برنامه ریزی خوب، سازماندهی منظم و حضور بازدیدکننده تخصصی از ویژگی های دوره اول نمایشگاه ابزارآلات بود که به دور از انتظارات بود. مشارکت کنندگان خارجی در نمایشگاه بسیار جلب توجه می کرد و بسیاری از بازدیدکنندگان با شرکت های خارجی و داخلی ارتباط گرفته و اخذ نمایندگی کردند.

حضور بازدیدکننده از صنایع مختلفی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، ساختمان، صنایع چوب، کارخانه داران، واردکنندگان و تولیدکنندگان و پخش کنندگان ابزارآلات جلوه خاصی به نمایشگاه داده، بستر معرفی محصولات جدید ابزارآلات را به صنایع مختلف را مهیا کرده بود.

حضور روسای اتحادیه های شهرهای مختلف باعث آشنایی آنها و ایجاد تعامل با یکدیگر را فراهم آورده کرده بود که این ابتکار و مواردی که ذکر شد رونق بازار ابزارآلات را در بر خواهد داشت.

این اتحادیه این دوره نیز حمایت خود از این نمایشگاه را اعلام کرده و سطح همکاری را گسترده و در سطوح عالی تری با نمایشگاه ابزارINTEX ارتقا خواهد داد.

" آقای توکلی رییس اتحادیه ابزار اصفهان "

نمایشگاه های تخصصی برای رشد و تکامل آن صنعت بخش جدا نشدنی می باشد. از اینکه صنعت ابزار دارای نمایشگاهی تخصصی شده اظهار خرسندی نموده و یقین دارم این نمایشگاه باعث رونق در صنعت ابزارآلات شود.

نمایشگاه فرصتی را ایجاد می کند که تولید کنندگان و واردکنندگان محصولات خود را در مدت زمانی کوتاه به مشتریان این صنعت معرفی نمایند، همینطور خریداران نیز در زمان نمایشگاه بدون اتلاف زمان امکان بررسی محصولات و خدمات دارند که این ویژگی منحصر به نمایشگاه های تخصصی می باشد.

مکان برگزاری نمایشگاه مجهز بوده و بازدیدکنندگان تخصصی این نمایشگاه را منحصر به نوع خودش کرده بود. این اتحادیه همچنان حمایت خود از این نمایشگاه را اعلام و امید دارم همه دست اندرکاران صنعت ابزار برای رشد و اعتلا هر چه بیشتر از تمام توان خود در جهت رشد و بلوغ این نمایشگاه استفاده نمایند.

" آقای علی عزیزی. بازرگانی عزیزی "

دوره اول نمایشگاه ابزارآلات بسیار حرفه ایی برگزار شده و در سالن بر اساس گروه های کالایی تقسیم بندی مناسبی انجام شده بود. در نمایشگاه تخصصی ابزارآلات فقط شرکت های مرتبط به عنوان بازدیدکننده و مشارکت کننده حضور داشتند که این سرعت و کیفیت ارتباط گیری را افزایش می داد که این کار در نمایشگاه هایی مانند صنعت و ساختمان که طیف کسترده ایی از غرفه دار و بازدیدکننده در آن حضور دارند عملی نیست.

نقش نمایشگاه های تخصصی را در ترویج و رونق تجارت نمی توان نادیده گرفت و ما در این نمایشگاه شاهد این موضوع بودیم. از کلیه دست اندركاران برگزاري نمايشگاه خصوصا مديريت شرکت مبادلات نوین به عنوان مجری نمایشگاه تشكرو قدرداني می نمايم كه امكان حضور فعالان اقتصادي را فراهم نمودند. ممنونم و خسته نباشيد.

دوره دوم نمایشگاه را هم مانند دوره اول در این نمایشگاه حضور خواهیم داشت.

" آقای محمودی رییس اتحادیه ابزار گیلان "

نمایشگاه تخصصی ابزار رویدادی بود که سالها پیش باید انجام می شد. حوزه استفاده در تمامی صنایع ( ساختمان، صنایع مختلف و ....) بوده، در عین حال که آن صنایع دارای نمایشگاه های تخصصی می باشند متاسفانه صنعت ابزار نمایشگاهی تخصصی برای خود نداشت.

همانطور که در کشورهای توسعه یافته، نمایشگاه های تخصصی باعث پیشرفت و ترقی آن صنایع شده است نقش این نمایشگاه ها در معرفی محصولات به مشتریان غیر قابل انکار می باشد.

نمایشگاه های تخصصی باعث ارتباط تولید کنندگان، واردکنندگان، توزیع کنندگان، روسای اتحادیه ها، دانشگاه ها، نهادهای مرتبط و ... می شود که باعث هم افزایی در صنعت می شود.

این اتحادیه همچون سال گذشته حمایت خود از این نمایشگاه را اعلام و از همه دست اندرکاران مرتبط ابزار دعوت به حمایت از این رویداد می نماید.

" آقای محمود بختوری، بازرگانی بختوری "

نمایشگاه های تخصصی نقطه تلاقی تمامی عوامل یک صنعت است که با تجمع دست اندرکاران صنعت در تاریخ معینی در نمایشگاه تخصصی هم افزایی در آن صنعت را بوجود می آورد.

با حضور عرضه کننده، خریدار، محققین، اساتید، مطبوعات و تمامی رشته های مرتبط با موضوع نمایشگاه نواقص، کمبودها، نقاط قوت مشخص می شود که در طی زمان این نواقص برطرف و بر نقاط قوت تمرکز می شود.ولی این مزیت در نمایشگاه هایی که مختلط بوده و تخصصی نیست محقق نمی شود.

می شود گفت نمایشگاه تخصصی هویت و موجودیت آن صنعت می باشد که کلیه مشخصات آن صنعت در آن نمایان می شود. صنعتی که نمایشگاه تخصصی نداشته باشد نمی شود توقع تحرک لازم در آن توقع داشت، زیرا با نبودن نمایشگاه تخصصی مصرف کنندگان محصولات آن صنعت برای دیدن آخرین دستاوردها جایی برای بازدید و خرید از آن محصولات را ندارند. با به وجود آمدن نمایشگاه تخصصی صنعت ابزارآلات می توان امیدوار بود که در این صنعت شاهد تحرک بیشتری در بازار ابزارآلات باشیم. برای تحقق این هدف همه صاحبان برند، واردکنندگان، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان باید از نمایشگاه حمایت نمایند.